Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

tempertura

dad

Dječak je dobio temperaturu 38.5 mjereno u uhu navečer.Nakon lupoceta pala je,i nije se penjala na više od 37.5 idući dan.Nikakvih drugih simptoma nema.Kod pedijatra nismo išli.Prije 1.5mjesec u grlu je nađen betahemolitički streptokok grupe a,dobio je silapen 1000i dr.je rekla da nije potrbno raditi kontrolni bris nakon što ga popije već da ga bude napravila ako ponvno bude imao nekakve simptome.Može li ovo biti povezano s tim ili postoje i viroze koje ovako kratko traju?

Darko Richter, dr. med.

Meni sad nije jasno zašto niste poslušali doktoricu, i otišli uraditi taj bris. Dobio je novi simptom, i nemate vi tu što dalje mudrovati, nego ponoviti taj bris, sada i odmah.