Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

učestali sekret iz nosa

tin88

moj sin star 11 mj unazad 5 mjeseci ima sekret iz nosa, večinom bistri, ponekad zelenkasti al jako rijetko. 1 puta na brisu nosa utvrđena mu je bakterija hemophilius influence tipa B koja je uspješno izliječena. u međuvremenu nos curi i dalje , svi nalazi krvi i briseva su dobri.temperaturu je imao samo kod bakterije. ponekad kad diše čuje se kao nekakvo hripanje al onda se iskašlja i sve je ok.e sad nama pedijatrica daje več 6 kuru antibiotika što je po meni več stvarno previše a rezultat je nikakav. hodamo na inhalacije, dobio je fleksotide i sad nam je najavila antibiotske inekcije. da li postoji mogučnost da je on stvarno na nešto alergičan , jer ona veli da testovi na maloj djeci nisu mjerodavni pa da bezveze pije antibiotike. alergičar sam ja i stariji sin.

Darko Richter, dr. med.

Da li postoji mogućnost? - uvijek postoji mogućnost.

tin88

šta bi nam vi preporučili? da li je opravdano tolko antibiotika i kakve pretrage bi nam vi preporučili. od antibiotika je pio sumamed, klavocin, amoksicilin, silapen, zinat i sad opet amoksicilin

Darko Richter, dr. med.

Vi stvarno živite na Marsu.
Nabrojali ste 6 kura antibiotika u 5 mjeseci, i to na način, kao da je, dana 1. 9. 2010. vaš pedijatar sjeo s vama, i rekao: evo, sada ćemo mu dati sumamed, u listopadu ide klavocin, u studenom amoksicilin, u prosincu zinnat, a u veljači ćemo mu dati silapen.
Svaki je antibiotik dat u neznanju da li će sutrašnjeg dana uopće biti.
A nije problem u pedijatru, već je problem u vama, zato jer stalno trčite tom pedijatru. Da niste niti jednom otrčali, bi li dobio i jedan antibiotik? Zašto vi mislite da pedijatar mora voditi brigu o tome hoće li biti sutrašnjeg dana? Što se njega tiče, on vam daje što misli da je najbolje za dijete, za njega i za vas, što nije dobro, jer, bi razloge za terapiju trebalo ograničiti na dijete, jer, očito, vi ne uzimate svoju odgovornost za dijete, i prebacujete ju na pedijatra. Donosite ga odmah pedijatru, čim nešto ne štima, a inače, kada je sve u redu, dijete je vaše. Pedijatar takvu ulogu, kakvu si vi zamišljate, nema. Nije on tu da djetetu izmjeri temperaturu, da mu da antipiretik i vodu, da ga nosi na rukama. On barata svojim oruđem. I da antibiotik, makar ste vi kod njega već u času dok mu još treba izmjeriti temperaturu, dati antipiretik, čašu vode, i malo ga pronosati.
Već mi je zlo od ponavljanja: zdravstvena je usluga isuviše besplatna. Nije indikacija za ići pedijatru, to, što se nekom sada ne da niti sekunde razmisliti, jer je ambulanta širom otovrena, iza ugla. Čak i u crkvi se ostavi milodar, ili zapali svijeća. Ponavljam, i ponavljati ću: sustav totalne besplatnosti, ili fatamorgane besplatnosti, a što je činjenica u času pružanja bilo koje zdravstvene usluge, jest deleteran, uništavajući, razoran za ljudski intelekt i socijalno ponašanje kada je u pitanju briga o vlastitom zdravlju.

tin88

no coment

vidim da postoje i frustriraniji i gori dr. od našeg. čovjek pita za mišljenje a dobi brdo inteligentnih odgovora.

Darko Richter, dr. med.

Dobili ste i više od dogovora, dobili ste mišljenje. I opet niste zadovoljni. Ako ga niste uspjeli razumjeti, mogu vam još jednom objasniti. Ali, očito ste ga shvatili, iako ne i prihvatili. To je vaša stvar. Samo, nemojte onda pričati o tome tko je frustriran, pođite najprije od sebe.
Je li vam ikada palo na pamet da ima istine u onoj: kakvo pitanje, takav odgovor.