Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

upala uha, klavocin

batoc

Poštovani,
imam djevojčicu od 18 mjeseci. Prije sedam dana je dobila temperaturu 38,6 te prestala jesti i piti. pedijatrica je dijagnosticirala upalu grla i upalu lijevog uha te prepisala klavocin 3/4 doze, dva puta na dan. Krv nismo vadili. Treći dan od uzimanja klavocina počinje proljev koji traje do danas (sedmi dan), a temperaturu još uvijek ima. (37,6 - 38). Ima li smisla još uzimati klavocin (dr je rekla 10 dana) te što još možete savjetovati? Može li još uvijek imati temperaturu od upale uha i nakon sedmog dana antibiotika?. Počela je dobro piti, jesti baš i ne.
Lijep pozdrav i hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne bi bilo dobro davati savjete temlejem podataka koje ste poslali. Puno ovisi o pregledu djeteta, koliko ima stolica na dan, da li su vodene ili samo rjeđe, da li je navedena temperatura mjerena pod rukom ili rektalno ili u uhu....

Javite se pedijatrici.