Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Urtikarija i cjepivo Prevenar

Anchiiii

Beba ima 9 mjeseci i već dva tjedna ima urtikariju. Prvih tjedan dana pila je Fenistil tri puta dnevno po preporuci doktorice s hitne, a drugi tjedan, po preporuci naše pedijatrice nakon što se osip smanjio dajemo lijek samo po potrebi (zadnji put danas popodne) .
Prije nego se javila urtikarija planirali smo je cijepiti Prevenarom, ali smo to odgodili. Sada imamo dogovor za cijepljenje sljedeći tjedan, pa nas zanima da li bi bilo bolje pričekati da se osip skroz ne povuće ili to ne utječe na cijepljenje i možemo ga dati bez obzira?
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prevenar ne bi trebao raditi probleme (ne više od bilo čega drugog što dijete svakodnevno unosi hranom). Budite pola sata nakon cijepljenja u ordianciji ili u neposrednoj blizini - za svaki slučaj.