Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

virusna angina????

a_natalija

Pocituvani Darko Richter, dr. med.

Izvinite na mom rakopisu, imam jedno pitanje.
prije dva dana odnjela sam svog sina3 godine) ka mom ljicnikom, ima povremeni suvi kasalj(koji dugo traje), ujutro i posle popodnevnog odmora(znaci posle mirovanja ili usred noci), najcesce.

MOj ljicnik je rekla da ima gnojna angina, prepisala mi je ospen, ali ga nisam uzela, nisam uradila bris grla i nos, (vec je poceo vikend, tako da mora da cekam jos 3 dana)

moje konkretno pitanje je dali je moguce da moj sin ima gnojnu anginu, bez povisenu telesnu temperaturu, ne zali se na grlobolju, a grlo mu je malo crveno, dali je moguce da ima virusnu anginu?i kako se ta ista angina ljieci???

Ne znam dali je ispravno poceti sa penicilinskoj terapiju?

Cekam na Vas odgovor, koji jako mnogo postujem.

Regards from Skopje,
Natalija

Darko Richter, dr. med.

Na pitanje, da li je nešto moguće, u medicini je gotovo uvijek odgovor da jest.
Međutim, dijete je imalo suhi kašalj, i to je sve što ja znam. Ostalo su rezultati pregleda drugih osoba.
Gnojna angina ima svoje simptome, koji mogu biti blagi, ali teško da bi se sastojalo samo od suhog kašlja, i ničega drugoga. Sami čepovi u krajnicima nisu uvijek gnojni, treba dobro vidjeti koje su boje i da li postoji neugodni zadah iz ustiju.
Ako je dijete dobro, ja mu ne bih davao antibiotik.