Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Vodene kozice i more

www

Poštovani dr.,

naš dečkić 6 g. je prošlu nedjelju (25.6) dobio vodene kozice, tada su počele prve izbijati. Izbijale su pet dana sve do petka sa temperaturom. Većina tijela je bila pod kozicama. Danas 4.7. su krastice počele padati.
U petak 8.7. bi trebali ići na more. Da li smije na sunce,more, da li trebamo posebno na što pripaziti jer su mi rekli da je djeci oslabljen imunitet poslije?

Hvala, Svako dobro
Pozdrav iz Bjelovara

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete na more. Imunitet bude oslabljen no najveći je rizik za dijete boravak u zatvorenom prostoru gdje ima puno djece. Koristite zaštitu od sunca (odjeća, kreme) naročito na mjestima gdje su izbile kozice.