Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

znojenje

Ana

Poštovani,
Dvogodišnjem djetetu se uznoji glava čim zaspe. Ostatak tijela se ne znoji. Prikladno je pokriven i temperatura u sobi nije visoka. U čemu je problem?

Dr. Darko Richter

Vjerojatno mu je vruće, a znoji se ondje gdje može odati suvišnu tjelesnu toplinu. Inače, znojenje može biti znak srčane insuficijencije, no tada je prisutno više kod hranjenja i tjelesnog napora, a nikako baš samo u spavanju.