Psihijatrija

Kako se osvetiti?

Ida

Ne, nisam nenormalna. Ali, netko se vrlo,vrlo, ružno poigrao sa mnom, tako da imam silnu želju da mu se osvetim. Nešto slično kaš što se dogodilo Vanji. Danas je on sretan s drugom i nije ga briga koga je sve usput povrijedio. Imam potrebu da mu se osvetim, jer se ovaj bijes i ogorčenost pretvara u autodestrukciju.

Lara

Mislim da ti osveta nece nista pomoci, cak i ako je sprovedes moze biti da ces se osijecati jos gore.
Probaj mu oprostiti, znam da je to tesko!
Ako si vjernik, podji u crkvu i ispovijedi svoje jade, ponekad pomaze.

Ida

Ali, Lara..ako ima Boga, zašto onda jedni mogu činiti svakakva zla bez imalo grižnje savjesti, a oni koji su dobri, uvijek nastradaju? Mislim da baš zato što neprestano svima sve opraštam, zato i doživljavam ono što sam od njega doživjela.

hela

To sto mozes sve oprostiti drugima samo je dobro za tebe a nikako lose….jer vidis i sama da nemogucnost oprastanja moze stetiti samo tebi i nikome drugome. Sigurno ne onoj strani koja te povrijedila. Tako ni tvoj oprostaj nece imati nikakvog utjecaja na njega vec samo na tebe. Stani malo i razmisli, koga zapravo tisti tvoja zelja za osvetom? Tebe i nikoga vise, zato pronadji u sebi ono sto si izgubila, a to je snaga oprastanja i nastavi sa svojim zivotom.... svi mi u zivotu bivamo povrijedjeni ali isto tako i povrijedimo druge ljude. Samo moras shvatiti da ce oprpstaj donjeti slobodu prvensteveno tebi… sretno!

Charon

To stoji: dobri uvijek nagrabuse.

No, rjesenje je rijetko u osveti. Onda se ta druga osoba osveti tebi, pa ti njoj... dodjes do vendete.

Ovaj put prijedji preko toga, a ubuduce pazi. Treba se zauzeti za sebe u zivotu i a priori ne dati da te neko dovede u situaciju da se pozelis svetiti. Budi korak ispred!

Bar je meni to u zivotu pomoglo puno vise od bilo kakvih osveta...