Psihijatrija

Molim pomoć!

HELA

Već duže vremena moj se otac cudno ponasa. Uslijed teske financijske situacije ionako labilna licnost postala je totalno da se laicki izrazim...nenormalna! Citav se zivot trudio kontrolirati nase zivote, u sve se mjesati, napominjem da je i on tako odrastao u jednoj mucnoj obitelji za koju nisam sigurna da li postoji i jedna normalna osoba. Meni je razumljivo da sve to utjece na njega i da ce sto je stariji biti Sve slicniji svom ocu ali kod njega uz sve to uocavam nervozu, agresivnost, potrebu da vlada zivotima drugih tj. kako se to kaze...da svima kroji sudbinu i organizira vrijeme. Cak sam i nedavno cula da je izjavio kako mi ne bi zivjeli bez njega i kako nista ne bi funkcioniralo bez njegove kontrole. Mislim da se gubi, da ne moze vise normalno funkcionirati, citava ga obitelj pokusava sto vise osloboditi obaveza samo da se sto manje brine ali to rezultira time da se on u tom slucaju pocinje ponasati agresivno jer tvrdi da mu se nesto krije ili da ga se izdvaja iz obitelji! Mogu reci da sam radi svega toga upala u neku depresiju, javljaju mi se osjecaji tjeskobe i panike cijelokupna situacija u obitelji je poremecena radi njegovog ponasanja. Imam osjecaj da cu poludjeti kad ga vidim, vise me nista ne smije ni pitati, ne mogu mu cuti glas, najbolje je kad ga ne vidim....ma uzas! A to ne zelim, ne zelim mrziti svog vlastitog oca! Molim vas da mi pokusate pomoci kako da ga nagovorim da posjeti psihijatra jer je dosta zatvoren sto se toga tice i bojim se da bi u svojoj iskrivljenoj percepciji stvarnosti mogao pomoisliti da ga zelim nazvati ludim. Ja planiram posjet psihijatru ali sam bijesna sto me je taj covjek sa 25 godina naveo da moram doktoru radi svojih vlasitih problema koji ne zeli rijesiti. Roditelji bi trebali cuvati svoju djecu a ne dovoditi ih u situacije u kojioma trebaju traziti pomoc psihijarta radi njih! Molim vas da mi savjetujete kako dfa mu priđem i kako da mu objesnim da svi zajedno trebamo pomoć kako se stvarno ne i poceli mrziti. Napominjem da mi je majka vec 4 godine na Prozacu i Xanaxu radi istih problema, radi cega sam jos vise bijesna na oca jer ju je doveo do toga.

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Mišljenja sam da biste prvo Vi i majka , a potom i otac trebali javiti na obiteljsku terapiju.