Psihijatrija

nalaz

branka

molim da mi protumačite nalaz:
srednjevoltazna cerebralna aktivnost alfa ritma 8-10c/s
sa interponiranim theta aktivnostima oko 5 c/s iznad postraničnih regija više temporalno obostrano.
on-off fenomen djelomično izražen.
asimetrija i paroxizama nema.
Fs i HV bez promjene.
nalaz nespecifično promjenjen.
IMP 23,5%
hvala.

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

Ovaj nalaz ne ukazuje na epileptička zbivanja kao ni na tumorske tvorbe ili hemoragičko - ishemička akutna zbivanja ( insult). Nalaz je nespecifično promjenjen što znači da se ne može povezati sa konkretnom bolesti , a može biti posljedica i niz stanja nevezanih uz bolest ( npr. lijekovi , neispavanost itd.)