Psihijatrija

pitanja

gogo

Bok!
Imam 2 problema (pitanja):

1. Kako se rijesiti stidljivosti, kompleksiranosti, nesigurnosti?
Kako postici da "ne cujete" razna dobacivanja, i komentare na vas racun?
Kako otjerati strahove, sram, komplekse, brigu o tome sto drugi misle o vama?

2. Imam jednog "prijatelja" koji mi bas ne odgovara kao drustvo. Ja njega ne trazim,
i ne zovem. Ne zelim njegovo drustvo (iz nekoliko razloga). Htio bi da ni on mene ne
zove, i da me ne trazi. Ali, on se stalno "vuce" uz mene. U skoli ide sa mnom na odmor, oko skole... Svugdje.
Ne znam kako da mu objasnim (na lijep nacin) da ga ne zelim, i da ne zelim njegovo drustvo?

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

1. Kada bi čovjek razmišljao što drugi misle o njemu gdje bi stigao?Za ovu priliku pročitajte si epozovu basnu o čovjeku i sinu koji su putovali s magarcem uz komentare uz komentare okolnih seljaka...Više se okrenuti vlastitim kriterijima i stavovima ( nauči ih izgrađivati)jer njihov nedostatak je proizvod osjećaja i stanja koje navodiš.
2. Možda bi trebali postaviti pitanje zašto ja želim tog "prijatelja" iako mi nije simpatičan.Razmislite malo o tome...