Psihijatrija

PTSP

Tomislav

Molio bih Vas ako na testu MMPI-2 ispitanik postiže značajno povišenje skorova (preko 85)na F,D,Pt,Pa,Ma i Hy i na testu LASC-01 postiže 55 bodova dali pacijent boluje od PTSP.Unaprijed hvala.Tomislav

Prof.dr.sc. V. Folnegović Šmalc

MMPI-2 test nije specifičan za postavljanje dijagnoze PTSP-a. To je samo pomoćno sredstvo u dijagnosticiranju. Dijagnozu postavlja psihijatar.