Pulmologija

alergija i astma

hajdi

Imam alergiju na kucnu prasinu, grinje, voce... od 6 godine sada imam 20 god.i do sad je problem bio samo kihanje, curenje nosa i svrbenje ociu. Ali simptomi su mi se pojacali i od prosle godine u mjesecu veljači sam imala probleme, otezano disanje i sviralo mi je u prsima pri udisaju i izdisaju. I sada ponovno osjecam iste simprome. Prosle godine moja doktorica mi je dala ventolin za to, inace za alergiju koristim claritin i kad sam to popila vise nisan imala problema ali sada se ponovno javljaju isti simptomi, umorna sam, iscrpljena, usporena, stvara mi probleme. Dali se kod mene radi o pocetku astme? I sta moram napravit ako je tako?

doc. dr. Neven Tudorić

Vjerojatno imate blagu sezonsku astmu. Čest je slučaj da su vrijeme alergijske hunjavice (u vašem slučaju uzrokovana alergijom na pelud lijeske) jave i tegobe s disanjem. Ventolin i Claritine nisu dovoljni. Potrebna je nešto detaljnija obrada i odgovarajuća terapija.