Pulmologija

težina u prsima

duda

Štovani,
imam česte upale sinusa i nakon njih uvijek jaki kašalj ( prvo suhi, zatim zreli) koji traje i 2,3 tjedna nakon upale. Nakon toga, bez obzira što prestanem kašljati, dugo osjećam težinu i pritisak u prsima,laganu slabost, kao da mi je teško disati. Učinila sam kompletan pulmološki pregled koji je u redu.
Molim vas, zašto se javlja taj osjećaj i da li on može biti dodatno potenciran stresom?
Unaprijed zahvaljujem

doc. dr. Neven Tudorić

U sinusitisu je kašalj česta pojava. Obično je uzrokovan slijevanjem upalnog sadržaja iz sinusa. Radi toga je češći nakon lijeganja, u vodoravnom položaju, nakon ustajanja i sl. Obrada u ovim situacijama treba uključiti i alergološko kožno testiranje, pregled spec. ORL-oga, bris nosa na eozinofile, kako bi se isključila (ili dokazala) alergijska priroda ovih tegoba.