Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

bol zuba na hladno i dodir

nod

Postovani, unaprijed se ispricavam ako stvaram temu,a vec postoji, ali to je iz razloga sto imam dosta specifican slucaj. Naime, prvotno sam imao bol u donjoj lijevoj petici, izrazito me boljelo na zagriz i hladno. Tada sam otisao kod zubarice koja je odlucila "otvoriti" zub na kojem je amalgan. Uredno sam primio injekciju koja mi je oduzela pola usta. Međutim nisam uspio izdrzati toliku bol prilikom njenog rada jer me zub bolio na hladno ( njen uredaj za hlađenje turbine kojom radi, potrebna je voda). Doktorica mi je zatim dala drugu injekciju, ali ni to nije pomoglo, zub je idalje bolio. Sutradan sam otisao slikati zub, vratio se doktorici, na snimci je sve ok. Ona je posumnjala na upalu, pa sam pio Klavocin. Bol se par dana stisala, ali se opet vratila i to na nacin da bi me po noci boljela cijela desna strana,( nemogu definirati koji zub, cak vise zubno meso) gornja i donja. To traje vec mjesec dana, a trenutno mi zub ne reagira vise na hladno, al imam izrazito cudan osjecaj kad dotaknem zub i vrlo je osjetljiv... ne boli bas jako, al osjecam kako tucka u njemu... mozete li pretpostaviti sto se dogada ili ocjeniti jeli rijec o upali koja ce proći ili je infekcija?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Dentalna medicina je vrlo egzaktna struka.
Spada u takozvane kirurške discipline, te vrlo rijetko rješava probleme bez direktnog rada u ustima.

Bol zuba na hladno se ne može izliječiti antibioticima!!!!!!!
Dapače antibiotici su u našoj struci u večini slučajeva pomočno sredstvo a ne primarna terapija.

Ja nagađam da Vas boli gornji zub.