Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Hrana oštećuje zubnu caklinu

ivkka11

Poštovani,

zbog intolerancije na pšenicu često jedem kruh napravljen samo od kukuruznnog brašna. Nakon dva tjedna primjetila sam da me zubi bole jedino kada jedem takav kruh.

Zanima me je li moguće da čestice iz kukuruznog brašna oštećuju caklinu? Kora takvog kruha je jako tvrda i nju uopće ne jedem, unutrašnjost kruha na dodir uopće nije tvrda.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

LP, Ivka

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Sve što je jako tvrdo i abrazivno na neki način oštečuje caklinu, pitanje je samo u kojem postotku.

Bol zuba nakon jedenja bilo kakvog kruha nebi se trebala javljati ako je sve u redu sa zubima.