Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

električne četkice?!

dinaa

doktore,

možda će zvučati pomalo smiješno, no koje četkice je pametnije upotrebljavati? električne, dakle sa samorotirajućim glavama ili klasične četkice?

narodom kolaju priče o trošenju cakline upotrebom električnih četkica, dok ih drugi hvale jer savršeno čiste zube...

Doc. dr. sc. Silvana Jukić Krmek, dr. med. dent.

Donedavno je bilo uvriježeno u stomatološkim krugovima da električne četkice ne čiste bolje od običnih četkica. Preporučavane su uglavnom za djecu jer djeca slabo vladaju tehnikom četkanja. Danas se električne četkice se preporučuju ali uz istovremenu uporabu zubnog konca. Uz odmjerenu silu prilikom četkanja ne oštećuju zubnu caklinu. Ono što je važnije od odabira elektirčna ili obična četkica je tehnika četkanja, sila koja se primjenjuje, vrijeme koliko se četka i kada se četka.