Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

ispravljanje celjusti

Marija

Postovani,
meni su 27 godina i imam izbocenu gornju celjust(desni).Prednji zubi su mi jako naprijed , najvjerojatnije je do toga doslo jer sam kao mala curica dugo sisala na dudicu.
Jako mi smeta jer ne mogu normalno da spojim usne, a imam probleme kada jedem.
Moje pitanje je dali se to moze sa aparatima ispraviti jer su meni vec 27 godina .
Ako ne sa aparatom onda na koji nacin?

Unaprijed hvala za vas odgovor

Dr.sc. Silvana Jukić

Dob nije kontraindikacija za ortodontsku terapiju aparatićima. Normalno u starijoj dobi to ide neešto sporije no smatra se dok postoje zubi u čeljusti oni se mogu prtodontski pomicati.