Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Re: žuti zubi

Nikola

Molim vas za preporuku!
Zubi mi imaju jako žutu caklinu, a isto tako žuti su i iznutra. Većina pasta za izbjeljivanje funkcionira na način da abrazivno djeluju na površinski sloj zuba i tako skidaju požutjeli površinski sloj! Takve paste meni ne mogu pomoći. Zanima me o sredstvima koji ne skidaju površinski sloj, već jednostavno oboje zube? Te koji još slični načini postoje da izbjelim zube?

Dr.sc. Silvana Jukić

Postupak kojim se zubi boje za sada ne postoji, no može se prednja ploha zuba presvući tankim slojem keramike čime se postiže izvrstan estetski učinak. Jedan od načina da izbjelite zube je da se obratite stomatologu koji u svojoj ordinaciju ima mogućnost profesionalnog izbjeljivanja zubi, koji će s nešto agresivnijim sredstvima uspjeti prodrijeti u dublje slojeve cakline i dentina.