Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

izraslina na zubnom mesu

ladyann

Postovani, naime curica 4 godine ima strasno lose zubice, u pocetku ih nije htjela prat a kad je pocela vec je bilo kasno... Propadanje zubi, nedavno se pojavila gnojna kesica koja je otisla sama a sad se pojavila opet nekakva izraslina koja izglesa kao gnojni pristic, maleni al ih ima u promjeru 5mm ... Prije 3tjedna nam je zubarica dala pastu kojom peremo zube jednom tjedno... A curica se prilicno boji zubara... Sto bi to moglo bit i kako da sprijecimo daljne propadanje? Hvala, Lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Radi se o upali uzorkovanoj bakterijama u zubu razorenom karijesom.
Moram primjetiti da održavanje higijene nije pitanje volje dijeteta u dobi od 4 godine.
Dakle jedini mogući put je krenuti u adekvatnu stomatološku ordinaciju(po mogučnosti specijaliziranu za dijecu), te poraviti sve zube, a poslije redovite kontrole svaka 3 mj do kraja puberteta.