Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

lijeceni zub

Zlatko

Postovnje

Prije otprilike pola godine zavrsio sam lijecenje zuba 4. gore lijevo (vadenje zivca i ciscenje i punjenje kanala). Cijelo vrijeme taj lijeceni zub osjecam kada u njega lupkam drugim zubima. Inace me taj zub ne boli. Zanima me da li to znaci da zub nije doro saniran.

Dr.sc. Silvana Jukić

Osjetljivost na zagriz može značiti da liječenje nije bilo uspješno. To se može utvrditi rtg snimanjem. Snimku treba analizirati stomatolog koji će utvrditi da li je zub punjen pravilno i postoji li proces u kosti oko zuba.

anonimna16

Postovani,
Imala sam karijes na jedinici gore, zubar kad je poceo raditi dosao je do zivca pa sam dobila lijek. 4 dana poslije osjetila sam bol u tom zubu i titranje zivca, isti dan otisla sam kod zubara te mi je umrtvio zivac i rekao da mora stajati mjesec dana. Na polovici zuba trenutno imam crnu crtu dosta veliku pa me zanima je li to normalno i hoce li se povuci prije nego prode tih mjesec dana?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

ne vidim razlog čekanju od mjesec dana. Crta bez obzira na uzrok neće proči bez intervencije liječnika.