Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Nedoliječena gangrena

Žana

Poštovana,

Imam 28 godina i imala sam prije 7 mjeseci gangrenu na gornjoj petici desno koja je liječena, ali iako nije posve nestao neugodan miris, stomatolog ga je zatvorio. Zub mi je i dalje osjetljiv i katkad osjećam bol u dubini zuba. Sad mi se pojavila gangrena na zubu odmah do njega(četvorka) pa me zanima da li je to slučajno ili se ovaj zub inficirao od petice, odnosno da li je gangrena zarazna?

Hvala.

Dr.sc. Silvana Jukić

Gangrena nije zarazna, ne prenosi se sa zuba na zub.
Liječeni zub, koji Vas još uvijek boli, bi trebalo poslikati te procijeniti kvalitetu punjenja i po potrebi liječenje ponoviti. Preporučam da liječenje napravi specijalist dentalne patologije i endodoncije ukoliko Vaš stomatolog ima problema u rješavanju Vašeg problema.