Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

mliječni zubi

edita

Poštovanje,
Kćer mi ima 5 godina, no od dude varalice gornja dvojka i trojka kao da joj nisu izrasli kako treba. kada "sklopi" zube vidi se "rupa". svi su joj zubići mliječni. zanima me, kada joj ispadnu mliječni zubi da li će trajni normalno izrasti ili je to nemoguće predvidjeti.
Unaprijed hvala!

Dr.sc. Silvana Jukić

Ukoliko je uzrok razmaknutosti zubi duda varalica, loš položaj zuba ne bi se trebao manifestirati u trajnoj denticiji, naravno ukoliko se duda prestane koristiti u razumno vrijeme. Ukoliko je razmaknutost prouzrokovana unutarnjim uzrokom, nevezano uz upotrebu dude varalice tada je vjerojatnost da će se anomalija položaja zuba pojaviti u trajnim zubima je veća. Preporučam da ipak posjetite ortodonta koji će najbolje procijeniti o čemu se radi i ev. planirati neku vrstu terapije.