Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

pitanje

Amber

Poštovani,

Vjerujem da sam se obratila na dobru adresu: naime, imam pitanje iz ortodoncije: moja donja čeljust se sastoji od gusto zbijenih zubiju, od kojih "jedinica" najviše strši i dosta je vidljiva. Ortodont mi je preporučio dosta radikalnu varijantu - vađenje te jedinice i umetanje fiksnog aparata i njegovo nošenje od 1-1,5 godine-dok se ne popuni tzv. praznina. Pretpostavio je da mi se jedinica najviše izbočila rastom umnjaka, koji nisu definitivno završili svoj rast. Jedinica mi je sada praktički izgurana prema nepcu (uvis) a zubi (što stoje tik uz nju)međusobno su udaljeni cca 2,5 mm. Moje pitanje je: da li će se ta dva zuba ikad dovoljno približiti tako da vađenje jedinice ne bi predstavljao estetski problem (da ne bude takva praznina) budući da radim u neoposrednom kontaktu sa ljudima?

S iskrenom nadom da sam pitanje uputila na pravu adresu, srdačno pozdravljam

AMBER

Dr.sc. Silvana Jukić

Na žalost nisam ortodont, no kao liječnik stomatolog mogu Vam preporučiti barem još jedan pregled kod nekog drugog ortodonta da bi ste dobili drugo mišljenje.