Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

TRAJNI ZUBI-NEIZRASTANJE

MRZLA

Poštovani, dijete ima 8,5 godina prije 1 godinu ispali su joj gornji zubi (obadvije jedinice). No dan danas nakon godinu dana i 2 mjeseca još uvijek trajni zubi nisu izbili.
Dijete ide redovno kod ortodonta, radili smo ortopan. Ortodont na je rekao da će izbiti (vidljivi su na slici). No ipak meni to predugo traje. Od ostalih zubi izvađene su joj trojke (po nalogu ortodonta) i jedna je izrasla ostale još nisu u periodu od 6 mjeseci. Da li je normalno da toliko dugo trajni zubi ne izlaze van?
Lijep pozdrav!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

mislim da idete dobrim putem i da ste napravili sve što ste trebali.
Uz redovite kontrole kod ortotonta preostaje Vam jedino strpljivo čekanje.