Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

upala zubnog mesa

Branka

Poštovani

Ispod lijeve sedmice upaljeno mi je zubno meso i bolno je na dodir. Inace sam s tim zubom imala problema, a sad je popravljen i navodno umrtvljen. Da li ta upala može imati vezu s eventualnim ponovnim upalnim procesom na tom zubu? Što mi je za činiti. Da li bi od pomoći bilo ispiranje sa žalfijom?

Hvala

Dr.sc. Silvana Jukić

Vjerojatno se radi o procesu oko vrha korijena koji se drenira u usnu šupljinu. Da bi se to potvrdilo (ili opovrglo) treba detaljan pregled stomatologa i rtg snimka. Ako ispiranje žalfijom ne pomogne kroz nekoliko dana veća je vjerojatnost da se radi o takvom procesu.