Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Zubi se kvare jedan za drugim

DamirXY

Postovani,

Do ove godine nikad nisam imao problema sa zubima i imao sam svega dvije plombe i karijesa ništa (vidljivog).
A ove godine mi je ispala jedna plomba, zivac se inficirao i zavrsio sam na endodonciji tog zuba, par mjeseci kasnije susjedni zub me bolio i budio u noci te je i taj zub podvrgnut endodonciji i sad u zadnjih par dana još jedan zub postaje osjetljiv na zagriz i još jedan na hladno.
Htio bih napomenuti da zadnji zub na kojem sam radio endodonciju prilikom otvaranja nije krvrvario nista i u sebi nije imao karijesa, te ova dva zuba s kojima sad imam problema na sebi takoder nemaju naznaka karijesa (na ortopanu sve dobro izgleda).

Molio bih vas za pomoc, jednostavno ne znam sto bih vise poduzeo u vezi mojih zubiju.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

briga o oralnom zdravlju traje cijeli život.
Ako imate nekih problema, potrebno je napraviti adekvatni plan terapije, analizirajući sve relevantne faktore.
Ako nemate nikakvih problema i na pregledu liječnik ne utvrdi nikakvo patološko stanje, potrebno je ići na kontrolni pregled svakih 6 mj. kako bi se eventulani problemi spriječili ili pronašli kada nisu napravili veću štetu.
Za zadržavanje oralnog zdravlja ključni su još adekvatna oralna higijena i relativna briga o prehrani.
Dakle cilj je, adekvatnim pristupom, spriječiti da do problema ne dođe, a ne intervenirati samo kada imate problem.