Oralna patologija

Žuti zubi kod djeteta

vpotocki

Primjetila sam da moja curica (2 god.) ima nešto žuće gornje prednje zubiće, u odnosu na ostale.
Uredno peremo zube ujutro i uvecer. Kada sam ovo uocila dodatno sam pokusala to skidati cetkicom - ali ne ide.
Što bi mogao biti tome uzrok i što se moze uciniti?
hvala.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Postovana,
najbolje bi bilo posjetiti specijalistu djecje stomatologije koji ce pregledom objektivnije moci ustvrditi radi li se zaista o promjeni boje koja nije fizioloska te pronaci mozebitni uzrok tomu.