Kontracepcija

3. pilula u blisteru

Kathi96

Postovani,
U cetvrtak sam krenula sa novim blisterom (danas je nedjelja), 3. pilulu koju sam trebala popiti u subotu izmedu 20.00h i 23.00h sam zaboravila i popila sam je danas u nedjelju u 10:40h. Jeli zastita nestala? Moram li sada koristiti dodatnu zastitu i ako da koliko dugo? Sve pilule u zadnja dva mjeseca sam uzimala bez zakasnjena.

Hvala na odgovoru.

Kathi96

Da napomenem, pilule prijem vec preko godinu dana.
Zadnji odnos je bio u petak navecer, netom nakon uzimanja 2. Pilule. Odnos je bio bez zastite, metoda prekinutog snosaja. Ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu, zaštita nije nestala. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.