Kontracepcija

Alkohol i kontracepcija

vasicd

Postovana, imam par pitanja.

Menstruaciju sam imala 24og marta, a tablete pocela piti 26og. u narednih sedam dana, mozda i duze sam imala spolne odnose, ali sa prekinutim snosajem.

Od pocetka menstruacije pa do danas imam krvarenje, ne previse obilno, ali ga ima, nekad vise, nekad manje, da li je to normalno?

Koliko to sme trajati? Da li se moze pojaviti i u sedmodnevnoj pauzi, jer imam jos tri tablete do kraja?

Koliko je ova zastita pozudana s obzirom da pijem diane 35, redovno u 9 ujutru.

Sinoc sam popila malo alkohola, a veceras imala odnose, gde je prvi put svrsio u mene, od kad koristim tablete, kolika je mogucnost trudnoce?

Unapred hvala na odg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana to je probojno krvarenje, tzv. mrljanje koje može trajati cijeli ciklus.
Obično se javlja kod započinjanja terapije OHK. Dakle zaštita je svakako sigurna ne brinite.