Kontracepcija

zaboravljena pilula

iva549

molila bih Vas za savjet.Redovito uzimam logest međutim nakon završenog ciklusa prvi dan početka novoga pakovanja imala sam spolni odnos nekoliko sati prije nego sam trebala popiti prvu tabletu.Kolika je mogućnost da ostanem u drugom stanju i kada najranije mogu napraviti test?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne brinite. Jedno pakovanje tableta djeluje 28 dana, odnosno 21 tabletu + 7 dana pauze. Kako niste zaboravili popiti nijednu tabletu, a pretpostavljam da ste i taj dan počeli uzimati slijedeće pakovanje, nema opasnosti od trudnoće.

ninnnaa

Poštovani, pijem Diane 35 treći tjedan i nisam sigurna jesam li popila tabletu jučer ili mi je upala u bocu s vodom.
Pošto je veća vjerojatnost da sam ipak popila pilulu ne znam da li da za svaki slučaj popijem još jednu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte.

Xxy3

Postovani, pijem YAz pilule 3 godine i zaboravila sam popiti 19.tabletu, te sam ju popila drugi dan zajedno sa 20.tabletom. Da li trebam popiti do kraja svijetloruzicaste tablete i poceti sa novim blisterom, a bijele tablete baciti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da tako je najbolje.

Xxy3

Da li je potrebna dodatna zastita?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako sedam dana.

malla_11

Poštovani, pijem kontracepcijske pilule Lindynette 20 vec 7 mjeseci, do sad sam uvijek uredno pila sve tablete,no jucer sam zaboravila popil predzadnju (20.) tabletu,i eto danas se sjetila oko 11 sati, inace pijem oko 9 navecer, znaci proslo je vise od 12 sati,sad sam popila tu zaboravljenu, i jos danas moram tu zadnju i sutra poceti s novim pakiranjem, barem tako pise na uputama, i nuzna je dodatna zastota iducih 7 dana. Nakon tih 7 dana je ponovo sve ok? I jos jedno pitanje, jucer sam imala oko 17 sati nezasticeni spolni odnos, a navecer zaboravila popiti pilulu. imam li razloga za brigu?? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sve kao što ste rekli. Ne morate se brinuti za mogućnost trudnoće. Dalje sedam dana dodatne zaštite.