Kontracepcija

Antibiotik i Adexa

Papigica

Postovani, uzimam pilule Adexa. Zbog bolesti 6 dana uzimam Amoxill i Medazol. Umanjuju li oni djelovanje pilula ovaj mjesec?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju.

tkunic1

Poštovani, umanjuje li koji od navedenih lijekova za prehladu pouzdanost kontracepcije (Novynette) - Caffetin cold max, Aspirin + C ili Lupocet flu forte.
Hvala unaprijed, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

Luciley

Postovani,
umanjuje li uzimanje antihistaminika ( contral loratadinum ) uzimanje kontracepcije. Inace pijem Adexu, i u njenim uputama ne pise da bi lijekovi za alergije mogli umanjiti djelovanje, ali sam procitala na internetu da mogu.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju učinak pilula.