Kontracepcija

Axira 35

mastam

Poštovani,
28.2. sam, na prvi dan menstruacije, počela piti tablete Axira 35. Menstruacija mi obično traje 6 dana. Međutim, već 6. sat nakon što mi je menstruacija trebala završiti, krvarim. Sedmi dan nakon početka menstruacije krvarenje više nije bilo obilno, samo crveni trag. No, posljednja je dva dana krvarenje obilnije. Je li to normalno? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Od pilula je. Privikavanje. Nastavite dalje prema shemi.

Cvijetić123

Poštovani.
Pocela sam piti axiru 35, ovo mi je drugi mjesec koristenja. Zadnju menstruaciju sam imala 13.06. i novo pakiranje sam pocela piti 19.06. Nekako sam uspjela zaboraviti popiti pilulu 25.6. te sam ju popila otprilike 17 sati nakon, i slijedecu u normalno vrijeme. Nezaštićeni spolni odnos sam imala 1.7. pa me zanima koja je vjerovatnost trunoće s tim da nije svršio u mene.? i da li da pocnem piti novo pakiranje tj da li da nemam 7 dana pauze? Također, ove pilule koristim izbog blagog oblika policističnih jajnika i akni... Unaprijed hvala na odgovoru.

Cvijetić123

Poštovani

Pocela sam koristiti axiru 35, ovo mi je drugi mjesec koristenja. Zadnju menstruaciju sam imala 13.06. dok novo pakiranje sam pocela piti19.06. Nekako sam uspjela zaboraviti popitu pilulu 25.06 te sam ju popila 17 sati nakon i ostale u redovno vrijeme. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 1.7 ali decko nije svršio u mene. Zanima me koja je mogucnost trudnoce i da li da pocnem novo pakiranje u redovno vrijeme ili da ne radim pauzu? Inače ove pilule koristim zbog blagog oblika policističnih jajnika i akni.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji no nije velika.

Cvijetić123

Hvala na odgovoru.
Zanima me jel mogu na neki nacin saznati da je došlo do ovulacije, uzv ? Da li je moguće uzeti hitnu kontracepciju uz axiru?

Dejan Šakoronja, dr. med.

UZV, LH trakice. Moguće je.