Kontracepcija

Bolovi u trbuhu i kontracepcija

Spavalica-G1

Pozdrav,
Prije nekoliko sata pocela sam osjecati bolove u donjem dijelu trbuha-vrlo slicno grcevima koji se javljaju tijekom menstruacije,zadnji spolni odnos sam imala prije 2 tjedna,pijem kontracepcijske pilule Axira 35 vec godinama-uvijek na vrijeme,mozda nekada sat ili dva prije/poslije. No ovaj mjesec nisam radila pauzu od 7 dana nego sam nastavila sa novim blisterom, stoga vas pitam iz kojeg razloga se javlja bol?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolove u trbuhu mogu uzrokovati mnoga stanja, kao i problemi s mnogim organskim sustavima (mokraćnim, probavnim, kralježnicom...). Budući da uzimate oralne kontraceptive, trudnoća je isključena. Preskakanje pauze ne umanjuje njihovu djelotvornost.