Kontracepcija

candida.. opet

ivancica7

Postovana doktorice,
prije pola godine sam pocela piti yasmin i ubrzo mi se pojavila candida. prije 2 tjedna sam presla na logest (zbog manje estrogena), koristim i rojazol vagitorije (kremu ne, jer me peku usne od nje) ali problem je jos uvijek tu (doduse malo manje).. Hocu li morati prestati s uzimanjem pilula? Mogu li se candide ikako rijesit a da ne prekidam s logestom? Mozda diflucan ili nesto...
Unaprijed hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nemaju baš sve djevojke na tabletama kandidu, tako da vi vjerojatno imate i malo problema s imunitetom. Vježbajte, zdravije jedite, izbacite slatkiše. I neka vam ginekolog isprobava terapiju, nešto će pasati.