Kontracepcija

CISTE NA JAJNICIMA I TAMOKSIFEN

maya maya

Poštovani, imam 49.godina, prije dvije godine sam operirala hormonski ovisan tumor-Ca mamae sin, Op;biopsi prob, Segment mamae sin et SLNB axillae sin,
Hitni: Ca Mucinomsum mamae (Gradus I,luminal A) sine meta.limph sentinel 0/1,T1N0M0, pt 12mm, ER 100%, PR 100%,HER-2 0,Ki67 6,5%. Prosla sam samo liječenje zračenjem 30 puta, od tada pijem Novadex ( Tamoksifen ).Sve je bilo u redu do prije dva mjeseca kada su mi se pojavile ciste na jajnicima( na lijevom 1,8 cm i na desnom 3,5 x 4,5 cm.Napominjem da nemam menstruaciju vec dvije godine, od početka korištenja Nolvadexa.
Zanima me da li su te ciste izazvane korištenjem Nolvadex i sta mi vi preporučujete da učinim s moijim jajnicima( samo punkciju, vađenje jajnika ili nesto treće).

Lp Maya

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ciste na jajnicima mogu biti nuspojava terapije tamoxifenom. Preporučam da uradite tumorske markere, te redovitu ultrazvučnu i doppler kontrolu. Prema nalazima će se odlučiti o daljnjem postupku.

maya maya

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.