Kontracepcija

Da li je moguca trudnoca?

Endza

Pozdrav. Nisam imala odnos sa deckom, ali dodirivao me polnim organom...pri tom nijednom nije svrsio. Menstruacija mi kasni, a cula sam za pojam sjemene tecnosti koju moze da izbaci a da nije ni svjestan toga. Zanima me, da li je moguca trudnoca ako se to desilo...i ako uzmete u obzir da nije usao u mene, samo me dodirivao? Desilo se prije 4 dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako nije moguća.

jasamtu2

Postovani! Poslednji mi je ciklus trajao 26 dana...Ovaj mjesec sam 11.dana primjetila pojacanu cervikalnu sluz koja ja najobilnija bila 12.dana...14.dana je vec potpuno nestala i postala kao na pocetku ciklusa.Imala sam odnos 16.dan ciklusa ujutro s tim da je partner ejakulirao van i do 10-15 sekundi presao ranije sa snosajem,tako da nista sperme sigurno nije otiso unutra,i nije ejakulirao toga dana ranije. Interesuje me po vasem strucnom misljenju kolike su sanse za trudnocu,jer ja se nekako cudno osjecam neki pritisak u stomaku,mada sam se jako prehladila i prosli mjesec mi je stravicno bolna bila menstruacija sto inace nikad nije.Ne mogu jos uvijek nista tek za 5 dana mi je vrijeme menstruacije.Hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani su plodni. Ako nije bilo ejakulacije šansa je jako mala.