Kontracepcija

Dabroston i Stediri kao pilula za dan poslije

anatea13

Pijem Dabroston tablete(4 mjeseca)zbog izostanka menstruacije nakon op.zahvata.22.03.sam počela piti Dabroston(11.dan).Danas 24.03.je prilikom odnosa pukao prezervativ.Da li mogu uzeti Stediril kao pilulu za dan poslije?Kada mogu očekivati menstruaciju ako ih uzmem i dali da nastavim sa Dabrostonom?Puno hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete uzeti Stediril. Dabroston pak ne preporučujem jer nam on služi za održavanje trudnoće happy. ne znamo kad ćete dobiti menstruaciju, to je kod vas ipak malo zbrčkano.

anatea13

Puno hvala na odgovoru.Zanima me ako i dalje imam ciste(folikularne) i priraslice da li će mi takav hormonski atak štetiti u smislu pucanja ciste i sl? .Kako u ljekarnama nema Stedirila upućene sam na Logest tbl.ali ne znam dozu i vremenski razmak.Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A čujte, ne mogu vam ja sad reći da vam takav "hormonski atak" neće nikako štetiti, to ne znamo. Svi lijekovi imaju svoje rizike, vi morate odlučiti da li se više bojite neželjene trudnoće ili mogućih nuspojava hitne kontracepcije. Doza Logesta je 5 tableta sad, 5 za 12 sati.