Kontracepcija

diane 35, bhcg

sandra7

Poštovana doktorice Romana,
Hvala Vam što imate vremena za nas prestrašene. Evo pitanja:
1. pijem diane 35, svaku večer od 20-22h? da li je to pravilno uzimanje? moram li u sat piti? jer pročitala sam negdje da moram a negdje ne,bolje pitat Vas.
2. Da li na rezultat bhcg iz krvi utječe sadržaj hrane?(dan prije vađenja krvi nisam bila na dijeti ali sam krv vadila natašte, inače pazim jer imam povišene masnoće i kolesterol)
Mislim da je to sve od pitanja, dok se mašta ne probudi! Hvala Vam doktorice! Lijep pozdrav!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Super pravilno uzimate pilule, ne brinite. Smije se zakasniti i puno više od toga da učinkovitost ne bude smanjena. Ipak, ne pretjerujte.
Na rezultat beta HCG-a, ako je trudnoća u pitanju, ne utječe ništa.

sandra7

Doktorice, ma još samo nešto: da li se na ultrazvuku kod ginekologa 19 dana nakon odnosa može otkriti trudnoća? Hvala još jednom! Pozdrav!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ja mogu happy. Bez šale, to je bila tema mog doktorata tako da stvarno mogu, ali uobičajeno ne, to je 3-4 dana prerano.