Kontracepcija

diane 35

ana

diane 35 pilule pila sam oko godinu dana,a onda prestala pred oko dva mjeseca ..od tada nisam dobivala menstruaciju,pa sam ih ,bez obzira na to,ponovo pocela uzimati kako bi "izazvala"menstruaciju..cim sam prestala s uzimanjem tableta,pojavile su mi se bubuljice,pa stoga mislim da nesto vjerojatno s hormonima nije u redu,iako sam nedavno bila kod ginekologa i dala krv,i cinilo se sve ok...na koji se jos nacin moze provjeriti dali je doslo do kakvog hormonalnog poremecaja?? unaprijed zahvaljujem,pozdrav

doc. dr. sc. Branko Radaković

Iz Vaseg pitanja ne znam koja je indikacija bila za uzimanje Diane tableta (policisticni jajnici, neuredan ciklus, akne i slicne kozne promjene, kontracepcija)?
U svakom slucaju bez vise podataka o Vama i Vasim tegobama prije uzimanja (ako ih je bilo) Diane ne mogu Vam dati adekvatan odgovor.

maaya

Poštovana,

Imam 29 godima, popriličnih problema sa tenom; akne i razmišljam o tome da počnem piti Diane 35. Čula sam da sada postoje i nove pilule koje se piju svaki dan bez pauze od sedam dana i navodno imaju manje nuspojave i povoljno djeluju na kožu. Samo nigdje nisam mogla naći kako se zovu. Možete li mi reći više o tome. Isto tako je li istina da se nakon prestanka uzimanja Diane 35 akne vrate još u gorem obliku.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Zovu se Yaz, razgovarajte sa svojim ginekologom da li bi vam odgovarale.
Bilo koje pilule će vam samo privremeno, dok ih uzimate, zaustaviti proizvodnju muških spolnih hormona koja uzrokuje akne. Tako da se zbog pilula sigurno neće vratiti u gorem obliku, ali je moguće da se vrate.

la-la

Doktorice, pijem Diane već 6 mjeseci, i prošli tjedan sam vadila krv zbog sumnje na slabokrvnost i manjak željeza i tako je i bilo. Željezo mi je nisko, a uibc i tibc su povišeni...ako mi doktorica bude dala da pijem tablete željeza. da li mogu i nastaviti s dianama, hoće li učinkovitost i jednih i drugih biti ista?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Hoće, bit će ista.

anchica19

Doktorice,
možda će ovo biti glupo pitanje, ali molim Vas uputite me...
Pijem 3. pakiranje diane 35 i dosad nisam imala nikakvih nuspojava. Danas sam popila tabletu u redovno vrijeme i za nekih 20-tak minuta sam dobila proljev. Je li moguće da se tableta zbog toga nije dobro apsorbirala? U uputstvima piše da je to moguće kod povraćanja i proljeva nedugo nakon popijene tablete pa da se treba tretirati kao da sam ju zaboravila popiti...
Molim Vas, pomozite happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Važne informacije

vani385

Poštovanje,
pijem diane 35 već 4 mjeseca. Zanima da li tableta gubi na efikasnosti ako se izvadi kriva tableta, ali se popije u roku 24 sat? I normalno se piju tablete. I da li je istina da sam zaštićena u onih 7 dana pauze, te da nema potrebe za dodatnom zaštitom?!
Unaprijed zahvalna!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne gubi se i zaštičeni ste ali morate popiti unutar 12 sati.

vani385

Hvala na odgovoru, bila je samo izvan pakiranja 24 sata.

romana2211

Poštovana,

pijem Diane 35 već tri godine i radila sam krvne pretrage za koagulaciju, a rezultati su pokazali:
Protrombinsko vrijeme PV INR: 0,94 (referentni interval: 2,0-3,5)
Fibrinoliza- euglobulinski test: 75 min. ( referentni interval: 150-210)

Moj ginekolog je rekao da ne treba prekidati terapiju, no mene ipak malo zabrinjavaju ovi rezultati pa me zanima vaše stručno mišljenje.
Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Slažem se s vašim ginekologom ne treba prekinuti piti.