Kontracepcija

Diane-35

animor

Postovana doktorice,

Po prvi puta pocela sam koristtit Diane-35 koje mi je preporucila ginekologica. Na mnogim forumima procitala sam da Diane nisu kontracepcijske pilue. Vec da su u svrhu liječenja hormonalnog disbalansa koji uzrokuje akne..ali da ipak stite od zaceca,iako im to nije glavna svrha! Sad sam u dvojbi da li su Diane kontraceptivi ili nisu?
Prvi put pijem bilo kakve kontracepcijske tablete,pa me i malo strah! Koliko-toliko sam upucena..mozda je ovo smijesnopitanje ali me zanima odgovor iz prve ruke.Aako partner svrsi u meni,zbog djelovanja kontraceptiva nemam mogucnosti trudnoce?
Unaprijed Vam puno hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ma pitanja su vam skroz na mjestu. Diane 35 su vrlo efikasni kontraceptivi koji usput djeluju i na neke hormonske probleme, tako da ne brinite za njihovu efikasnost. A dizajnirane su tako da ne možete ostati trudni kad dečko ejakulira u vas - inače koja bi im bila prednost nad npr. prekinutim odnosom?

animor

Puno Vam hvala!

Rjesili ste me svih dvojbi!

animor

Postovana doktorice,

zanima me samo da li je iscjedak (smečkaste boje) normalan u prvih 2tjedna kod uzimanja kontracepcije..to se pojavljauje najvise nakon ejakuliranja decka u meni?
puno hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Normalan je i 3-6 mjeseci nakon početka uzimanja, tako da ne brinite. Zove se spotting, i to je u stvari oskudno krvarenje (a krv kad malo odstoji u rodnici postane smeđa).

animor

Postovana,

Evo da ne otvaram novu temu postavit cu svoje pitanje ovdje. Koliko sam upoznata zasticena sam s Diane tabletama (ili bilo kojim drugim) i tjekom 7 dana pauze.Pa me zanima da li to vrijedi i za odnose i ejakulaciju u meni tjekom menstruacije?Zadnju 21tableta sam pila danas,a tabletice sam pila izmedju 12-16h,jedan dan mi se dogodillo da sam zaboravila i popila u 21h.. to nije preveliki razmak izmedju dvije tablete u meduvremenu sam imala odnose s partnerom?!

Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mene zanima odakle dolazi ta nevjerojatna zabluda da tijekom uzimanja kontraceptiva treba prakticirati i prekinuti odnos? Takvo se pitanje, naime, malo pa često postavlja. Uglavnom, dakle, to je zabluda, nećete ostati trudni niti ako partner ejakulira u vas, i tijekom uzimanja tableta i tijekom pauze.
I ono zakašnjenje nije ništa strašno.