Kontracepcija

Yasmin

Barbara2202

evo kupila sam prvu kutiju Yasmina.. ali problem je sto je danas 2.dan menstruacije, a ne prvi (kako bi trebao biti po uputama)... znaci li to da nece ni biti nikakvog ucinka,dakle pilule nece funkcionirati ili? sad
hvala unaprijed..

Barbara2202

p.s. zasto su uopce pilule obiljezene po danima? jesu li one razlicite za odredjeni dan ciklusa ili je to tako iz prakticnih razloga?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, sve su iste - ovo je zato da ne zaboravite. Uskoro ćete vidjeti, vrlo je lako ne znati da li ste ju uzeli ili ne.

Barbara2202

a hoce li biti kakvih problema ako se tableta jedan dan popije 15-20 min kasnije od vremena kada ju inace uzimam?? dakle mora li to biti strogo tocno uzeta svaka 24 sata?? :/

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Neće biti nikakvih problema ni ako ju uzmete 12 sati ranije ili kasnije. Ipak, toliko nemojte isprobavati.

claudia

poštovana,

imala sam pauzu od mjesec dana i sad sam prije desetak dana opet počela piti yasmine pilule. pošto sam prehlađena, mama koja je medicinska sestra mi je rekla da pijem sumamed, znači one od 250mg, 6 dana po 1. jel sumamed umanjuju zaštitu od yasmina?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne umanjuje, ne brinite.