Kontracepcija

diane 35

mia88

Poštovani!
Već 10 mjeseci pijem Diane 35 bez pauze. Radila sam kontrolu krvi u 8 mj i sve je bilo u redu. Nikad nisam imala nikakvih problema niti nuspojava, sve je bilo sasvim u redu. Međutim danas sam primjetila lagano krvarenje, a ovo mi je 12 pilula iz 10-tog blistera. S tim da moram napomenuti da između 9-og i 10-og blistera nisam radila pauzu od 7 dana. Sad me zanima jeli ovo krvarenje posljedica preskakanja tih 7 dana ili je moguće da se i nakon 10 mjeseci mogu pojaviti ta tzv. probojna krvarenja!
Unaprijed hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

mia88 ,

uzrok je zbog preskočene pauze

L.p.

mia88

Poštovani!
Već 7 dana imam to smečkasto krvarenje pod Diane pilulama koje se malo pojačalo ali i dalje nije prava krv, a ostaje mi još 3 pilule do kraja ovog blistera! Naime, između posljednja 2 blistera nisam radila pauzu pa ste mi rekli da je to uzrok krvarenja. Sad me zanima da li da ih popijem do kraja, pa napravim normalnu pauzu od 7 dana da dobijem pravu menstruaciju i nastavim dalje normalno s novim blisterom ili je potrebno da se javim liječniku!
Unaprijed hvala!

mia88

Poštovani, ipk mi je počela lagana krv ići. Recite mi molim Vas što da radim, mislite li da se poslije iduće pauze od 7 dana, tj. nakon prave menstruacije to može regulirati, odnosno stati na sljedećem blisteru?
Hvala!

mia88

Poštovani, sad me već ipak malo strah, zadnja 2 dana počela mi je teći prava krv, a sutra mi je tek zadnja pilula iz ovog blistera! Znam da sam iskomplicirala sve ovo, ali već sam prije 10 mj imala iste probleme s Yaz-om zbog čega sam i prešla na Diane i zaista su mi bile super! Mislite li da se može ovo nekako regulirati? Ostala su mi još 2 blistera pa bih onda radila ponovo pretrage hormona!

Nataša Šemnički, dr. med.

mia88 ,

trebalo bi stati s novom kutijom.
Ako ne potrebno je javiti se ginekologu.

l.p.

mia88

Puno Vam hvala na odgovoru!
Još bih Vas samo htjela pitati da li je moguće da krvarenje stane prije nego se počne sa novim blisterom? Naime, ja bi sljedeći blister trebala započeti u nedjelju, a čini mi se da mi je krvarenje sad u ovih 7 dana u kojima bih trebala dobiti mestruaciju slabije nego li je bilo dok sam pila pilule kako sam Vam i objasnila u prethodnim postovima, pa mislim da će prestati prije nego započnem sa novim blisterom
!
Puno Vam hvala na strpljivosti!

L. p.

Nataša Šemnički, dr. med.

mia88 ,

moguće je al ne obečavam.

l.p.

Frida123

Poštovani,
više godina koristila sam Diane 35, prilikom čega nije bilo problema, svi nalazi krvi bili su uredi i redovan menstrualni ciklus. Prije 6 mjeseci menstrualno krvarenje je postalo osudnije od redovnog, i nakon kontrole UVZ kod ginekologa rečeno mi je kako mi je smanjen endomatrij maternice (2,4 mm), te savjetovano da napravim pauzu od Diane 35. Nakon prestanka uzimanja Diane 35, prvi menstrulani ciklus bez OHC bio je nesto duži, točnije 35 dana, ali je menstrualno krvarenje bilo još osudnije i kraće je trajalo nego li prilikom uzimanja OHC. S obzirom da sam se dobro osjećala prilikom korištenja OHC, odnosno Diane 35 voljela bih nastaviti s istim, ali me ujedno i zabrinjava slabo krvarenje i stanjen endometrij, stoga vas molim za savjet? Da li je potrebno učiniti još neke pretrage, promijeniti tablete ili nesto drugo, te da li ovakvo stanje ima neke trajne posljedice po zdravlje?
hvala!

From_Sarah_with_love

Pozdrav!
Prvo paklo pilula Diane 35 pocela sam piti u nedjelju 28.oktobra,sa prvim danom krvarenja. Isti dan smo imali odnose,puni snosaj. Nastavila sam sa pilulama redovno,svaki dan u isto vrijeme, te je menstruacija zavrsila tacno 7.dan,u subotu. Međutim,u ponedjeljak sam primjetila smedji iscjedak,a zatim nesto krvi,cinilo se kao ponovna menstruacija. U srijedu vec nicega nije bilo. Ovih par dana mi se javlja i strasna mucnina,ali u toku cijelog dana,ne samo ujutro. Da li je to samo nuspojava,ili mozda trudnoca,mozda nisam pravilno pocela sa pilulama,jer me od 25.oktobra stomak "poboljevao",i kao da je trebao poceti,ali krv se javila tek 28.,pa sam ih tad i pocela piti?
Hvala na odgovoru!

Nataša Šemnički, dr. med.

Frida123 ,

učinite prvo hormonske pretrage te prema nalazu odlučiti.

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

From_Sarah_with_love ,

vrlo vjerovatno se radi o nuspojavi tableta ali ako potraje svakako se javite ginekologu.

l.p.

mia88

Poštovani!
Pijem Diane 35 već godinu dana zbog policističnih jajnika i poremećaja hormona, bez one pauze od 3 mj. Provjeravala sam krv prije mjesec dana i sve je u redu, ali nisam ponovo radila pretrage hormona. Htjela sam vas pitati mogu li ih piti još sljedeća 3 mjeseca ili više pa onda raditi pretrage ako su nužne, jer ja se osjećam super, a ne bih htjela stati piti i radi kontracepcije?

Nataša Šemnički, dr. med.

mia88 ,

obzirom da su nalazi uredni i vi se dobro osjećate slobodno nastavite piti dalje.
U slučaju bilo kakvih poteškoća javiti se na gin pregled

l.p.

mia88

Hvala vam puno!

L.p.