Kontracepcija

diane 35 i trudnoca - molim pomoc

ljana

već godinu dana sam na terapiji diane 35 (zbog cista na grudima, jajnicima - na jajnicima sam ih čak i operisala)...
treba da prestanem sa koristenjem terapije zavkljucno sa ovim pakovanjem... (još dvije tablete) ...
ne znam da li je moguća trudnoća (kolika je mogućnost) i da li je takva trudnoća možda nezdrava (jer nije bila prva prava mjesecnica).
inače su mi uvijek ciklusi bili redovni u bocku i i poslije operacije sam imala ovulacije odmah prvi mjesec...

ne bjezim od trudnoće, ali ne bih da rizikujem nezdravu (po plod) ili možda rizicnu trudnoću...
ne bih da se cuvam, a nije mi sad bas ni plan da zatrudnim...
šta bog da - samo da nije nezdravo...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pojačano ćete biti plodni prvih nekoliko mjeseci. Nema potrebe da se čuvate jer se kontraceptivi odmah po prestanku uzimanja čiste iz organizma tako da sa budućom trudnoćom više nemaju nikakve veze.