Kontracepcija

duphaston

miga

Poštovani,
od 02.04. sam počela piti duphaston 2x1- 7 dana. Zadnja menstruacija mi je bila 09.03.2016.
Bila sam kod ginekologice koja mi je propisala navedenu terapiju kako bi mi se skratili ciklusi - na pregledu sam bila 24 dc, a terapiju duphastonom sam počela piti 25 dc. Na pregledu je endometrij bio tanak oko 7mm. Znam da se menstruacija treba dobiti između 7 - 10 dana od zadnje popijene tablete. Meni se dogodilo da mi je 6 dan od zadnje popijene tablete, za vrijeme spolnog odnosa sa kondomom, počela menstruacija(tako je bar izgledalo) - bilo je dosta krvi- ja sam mislila, okej sad će krenuti ali nije. To je bilo to. Danas je 10 dan i sad me zanima je li ono bila menstruacija (iako je bila samo za vrijeme spolnog odnosa a poslije kao da je stala) ili će prava tek doći? Da još pričekam? Hvala. LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Pretpostavljam da ste imali menstruaciju.

Kula

Postovani, zanima me da li bih sa navedenim tabletama mogla skratiti trajanje ciklusa odnosno prekinuti ga? Ciklus traje vec 3 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je krvarenje u tijeku ono se neće prekinuti uzimanjem Duphastona.