Kontracepcija

Escapelle pilula

zori

prije 1 dan sam imala spolni odnos s deckom i pukao nam je kondom i on je svrsio u mene..escapelle pilulu sam popila oko 2-2 ipo sata nakon odnosa.. nisu mi bili plodni dani a ocekivana mjesecnica mi je 4.1. (zadnja je bila 8.12.) neman nikakve nuspojave od tablete (osim malog umora i lagane glavobolje) dali se trebam bojati trudnoce??? i jeli normalno da nema vecih nuspojava?? =)

Natalija Beljo, dr. med.

Da .

keemee

U noci 1.1. imala sam ne zasticen odnos sa partnerom. Pazili smo i nije svrsio u meni. Znam da postoji mogucnost da se spermiji nalaze i u preejakulatu, pa zbog ciste sigurnosti sam popila tabletu za ˝dan poslije˝ unutar 24 sata nakon odnosa. Zadnju menstruaciju sam imala 11.12. sto po redovitoj racunici bi ju sada ocekivala 6.1., ali sam procitala da ce mozda kasniti. Zanima me kolika je vjerojatnost da je tableta djelovala tj. da sam zasticena od trudnoce?
Mogu li biti sigurna u nju? Kada mogu ocekivat slijedecu menstruaciju? Hvala unaprijed!

Poštovanje,
Prije 20h imala sam spolni odnos bez zaštite. Inaće imam neredovite menstruacije, a zadnja je bila 7.10.2010. tako da ne mogu točno znati kada će uslijediti nova. Pitanje postavljam iz razloga što mislim da imam plodne dane, imam određene simptome kao proziran iscjedak, bolovi u donjem dijelu trbuha i povećanu želju za seksom. Imam Escapelle tabletu, ali ju nisam još popila. Trebam li ju popiti i imam li razlog za brigu od neželjene trudnoće? Molim Vaš savjet. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

keeme Sad krvarenje koje će nastupiti može doći 06/01 kad i očekujete , ali isto tako može i kasniti.

noname Da, popijte ju svakako.

mozzart

imala sam nezasticeni odnos 1.1. i popila sam tabletu 60 sati poslije toga.nemam neke posebne nuspojave,osim mucnine i blagog umora.zanima me da li sam ju prekasno popila jer pise da se preporuča da se popije u prvih 12h i da li je postojao neki drugi način da se riješi isti problem sa malo vecom sigurnoscu od trudnoce od escapelle?hvala vam puno

Natalija Beljo, dr. med.

Potrebno ju je popiti unutar 72 sata tako da ste još popili na vrijeme.

bambara

pozdrav,
popila sam pilulu 31.1. i nisam imala nikakve nuspojave do danas. danas je neko blago krvarenje, a mjesečnicu bi trebala dobit tek za 15ak dana. nisam sigurna je li krvarenje od tablete ili ne. imam i bolove u donjem dijelu trbuha uz to.
da li krvarenje znači da je došlo do oplodnje ili ne?

Natalija Beljo, dr. med.

To znači da nije , imate izazvano krvarenje.

malla2404

Poštovana doktorice,

1.1. sam popila Escapelle tabletu, nakon nezaštićenog odnosa, 12.dan ciklusa. Menstruacija mi je nastupila 6.1. i trajala je cca 3 dana.

Problem nastaje prije nekoliko dana kad sam primjetila da imam smeđkaste iscjetke, prilično guste. Menstruacija mi dakle kasni (inače je doslovno redovita).

Nikakvih bolova nemam osim tog icjetka.

Trebam li se zabrinuti? napraviti test na trudnoću? mogu li ovi simptomi i izostanak redovne mjesečnice imati veze sa uzimanjem pilule od prije više od mjesec dana?

Ne mogu posjetiti ginekologa jer sam trenutno izvan mjesta prebivališta pa vas lijepo molim za odgovor.

Natalija Beljo, dr. med.

Vi ste 06/01 imali mjesečnicu koja je izazvana Escapell-om tako da bi sljedeća trebal doći ovih dana pa ne morate paničariti.

juricaj

Postovana doktorice zanima me, dali je moguce da cura ostane trudna zadnju mjesecnicu je dobila 17.1.2011 ciklus traje 35 dana, imali smo nezasticen odnos 6.2 u rane jutarnje sate, iako nisam svrsio, sljedeci dan u roku od 10-11 sati nakon odnosa popila je escapelle pilulu, nije bilo nikakvih nus pojava do sada.

Dali je moguce da je trudna ? I sta mozemo sljedece ocekivati, kada nastupa ono krvaranje i kada mozemo ocekivati sljedecu pravu menstruaciju, i sta ako ne dodje do one menstruacije koja nije prava?

Ispricavam se ali neznam ovo bolje srociti.

Unaprijed Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kako je popila Escapellu sve će biti ok, kroz kojih 10 dana bi trebala imati izazvanu mjesečnicu ( kod nekog dođ i ranije) . Bitno je da prokrvari.

juricaj

citao sam na ostalim mjestima da krvarenje nije nuzno, dali to znaci da ako ne prokrvari da je ostala trudna ili da je i dalje sve ok ?

ima mali milijun pojmova o tim tabletama i vise niti sam neznam sta je tocno.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ne prokrvari nakoliko dana iza onda mora obavezno oko očekivane mjesečnice.

natasa91

Postovana,imala sam odnos sa deckom 13.2 gdje nam je pukao kondom. On je potpuno svrsio u mene.
Nakon nepunih pola h popila sam pilulu. Od nuspojava sam imala jedino malu mucninu i nista drugo. Zadna mjesecnica mi je bila 17.1.
Kada bi trebala da dobijem iducu mjesecnicu?
DA LI JE ESCAPELLE PILULA 100% ZASTITA OD TRUDNOCE? DA LI POSTOJI MOGUCNOST DA OSTANEM U DRUGOM STANJU?

Unapred hvala!!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste ju na vrijeme , tako da će sve biti ok. Mjesečnica neće doći kad bi došla inače , već će kasniti.

tijanna

Nakon pucanja kondoma, popila sam Escapelle pilulu u roku od sat vermena. Nisam imala nikakvih nezeljenih efekata. Dobila sam prvu menstruaciju dan-dva ranije, a drugu redovno. Imala sam malih bolova u predelu jajnika, gasove i pojavu "mucnine" - poput problema u zeludcu (imam i grip, prehladu). Zanima me da li postoji verovatnoca da sam u drugom stanju?
Hvala unapred!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne prokrvarili ste.

bambara

pozdrav,
već sam vam pisala da sam 31.1. popila pilulu i 5.2. malo prokrvarila (krvarenje je trajalo par dana i bilo je skroz blago). ja još uvijek nisam dobila mjesečnicu. trebam li se zabrinuti ili ?