Kontracepcija

Escapelle pilula

Natalija Beljo, dr. med.

Tek sad je vrijeme da ju dobijete.

lar@

17.1 sam imala menstruaciju,a 25.1 sam imala nezaštićen odnos,pilulu sam popila 17 sati kasnije, imala sam glavobolju i slabost. 31.1 je poćelo lagano krvarenje i trajalo par dana. 17.2 mi se pojavila tamno smeđa krv i trajala tjedan dana i od tada ništa više. dali je to normalno zbog pilule ili je u nećem drugom problem? hvala

jelacicpark

Pozdrav
Imao sam odnos sa djevojkom 2.ozujka prilikom kojega je pukao prezervativ. Ona je popila pilulu sutra popodne. Zadnja menstruacija joj je zavrsila 9. ili 10. veljace, znaci po nekom redovnom ciklusu iduca bi trebala bit/ je trabala biti jucer, danas, sutra. Do jucer je imala bolove u stomaku i ledjima kao i pred svaku menstruaciju. Jucer su bolovi lagano prestali, a krvarenja jos nema. Da li je to sve u redu? Treba li kasnit?
Unaprjed hvala

kika19

draga doktorice

popila sam Escapellu danas nakon puknutog kondoma...ugl. menstruacija mi treba doci za oko tjedan dana. kada bi se trebalo javiti to izazvano krvarenje i bude li to svima?

Natalija Beljo, dr. med.

lar@ Sve ok.

jelacicpark odgovorila sam na pitanje, ali ponoviti ću neka pričeka

kiki19 Vjerojatno u vrijeme očekivane.

bambara

rekli ste mi da mi menstruacija treba doći oko 5.3. zbog pilule, danas je 15.3 i još uvijek je nisam dobila. jutros sam napravila test na trudnoću i bio je negativan tako da ne razumijem zašto još nije došla. jeli moguće da je zbog pilule ili stresa jer prošli mjesec sam dosta pod stresom bila.

Natalija Beljo, dr. med.

Kad je test negativan možemo mirno čekati .

Poštovana,
sinoć oko 20h imala sam spolni odnos bez zaštite. Partner misli da mu je "malo pobjeglo" - tj. procurilo, iako nakon toga nije odmah svršio nego tek nakon 20min. Danas u 12h uzela sam Escapelle.. Smatrate li da sam dovoljno brzo reagirala ili ? Koliko brzo mogu koristiti test na trudnoću iz ljekarne, tj. ima li uopće smisla ili je još prerano?
Zadnja menstruacija počela mi je 10.03., završila oko 15./16.3.
Hvala unaprijed.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate test popili ste na vrijeme.

muchaca

poštovana doktorice....zadnja menstruacija počela je 1.4. ....ja i partner smo imali odnos 4.4....međutim kondom je puknuo ..sljedeći dan sam poplia escapelle pilulu.. menstruacija je završila 6.4. ali danas 10.4 sam opet počela krvariti..dali je to normalno i dali se moram brinuti..hvala unaprijed..

Natalija Beljo, dr. med.

da sve ok, to je izazvana mjesečnica na escapellu. Sad slkedeću očekujte oko 10 .05/11

lena91

Poštovana!
Evo ovako,spavala sam sa dečkom bez zaštite 10.04. u 21 sat,bila sam danas,12.04. na pregledu kod ginekologa i dala mi je Escapelle pilulu za svaki slučaj,popila sam ju u 10 ujutro,danas. Ali me brine to što sam svugdje čitala kako su žene imale neke nuspojave (povraćanje,glavobolja,dijareja...) ja sam potpuno ok čitav dan..zanima me dali je to znak da tableta nije djelovala ili neke žene jednostavno ne moraju imati nuspojava?

naki888

Postovana doktroka,
ciklus mi se zavrsio 06.04. a sa momkom sam spavala noci 08.04.na 09.04. i on je tada svrsio u mene,oboje smo bili pod dejstvom alkohola.. odmah sutradan oko 12 popodne popila sam escapelle pilulu nakon koje sam osecala mucninu citavog dana. Zanima me posto je u mom telu jos uvek bilo alkohola da li ce ta tableta delovati i da li treba da se zabrinem da cu ostati u drugom stanju? Jos uvek nisam prokrvarila iako sam cula da bi tako trebalo.

Natalija Beljo, dr. med.

lena91 Ne, čekajte krvarenje.

naki888 Javite se svom ginekologu,

naki888

pisala sam vam pre 2 dana i rekla da jos nisam prokrvarila,ali kada sam jutros ustala videla sam da krvarim.zanima me da li je to menstruacija izazvana tabletom,posto svoju redovnu ocekujem tek za 15ak dana?

Natalija Beljo, dr. med.

Odlično , da to je izazvano krvarenje.

ina_89

Zadnja menstruacija mi je bila 1.4, jučer (15.4) sam imala spolni odnos pri kojem je kondom puknuo. Nakon 12-13 sati popila sam escapelle pilulu. Inače mi je ciklus uredan oko 28 dana, imali razloga za brigu?
Hvala, lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Postupili i popili dobro , sad čekajte izazvano krvarenje.

chanel05

Poštovani,

Imala sam odnos 11.03,dečku je pukao kondom i svršio je u meni...odmah taj dan,točnije,nakon 6 sati popila sam escapelle pilulu i prokrvarila sam nakon 5 dana tj. 16.03, menstruacija je trajala 5 dana,ali nije bila bas obilna kako mi inace zna biti...naime,problem je u tome da je danas vec 21.04,a ja jos nisam dobila menstruaciju...vec par dana osjecam bolove u trbuhu kako i inace osjecam pred mjesecnicu...da li se trebam zabrinuti?da li je normalno da druga mjesecnica nakon uzimanja pilule kasni?

Natalija Beljo, dr. med.

Da, zna kasniti .