Kontracepcija

Evra flaster Hitno

nina6667

Koristim Evra flastere- 2. flaster i 5. dan. Jucer dok sam se tuširala, flaster mi se djelomicno odlijepio i mislim da je usla voda unutra, no ja sam ga uspjela nekako stisnut, ali je nestabilan. Danas dosta cvrsto stoji, ali problem je sto sam danas ujutro primijetila krvavi iscjedak. Mislite da bi ipak trebala staviti novi flaster na to mjesto i nakon njega napravit pauzu ili da u četvrtak stavim 3. flaster?

Natalija Beljo, dr. med.

Odljepite ga stavite treći i nakon sedam dana odljepite i sad će mjesečnica doći koji dan ranije.

nina6667

U redu, hvala. Nakon mjesecnice, koji dan da zapocnem sa novom kutijom flaster? Inace sam ga mjenjala u cetvrtak...

Natalija Beljo, dr. med.

Vi sad normalno imate pauzu od sedam dana kad ga odljepite(mislim na treći flaster) i osmi dan lijepite novi flaster iz novog pakiranja.

nina6667

Jos jedno pitanje: ako zelim prijeci na pilule, što bi trebala napraviti? Prvi dan mjesecnice popiti prvu ili?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne, kada bi trebali staviti novi flaster trebate početi piti ili kad skidate treći odmah nastaviti sa pijenjem novog OHC , tako da u tom slučaju nemate pauzu i preskačete mjesečnicu za taj mjesec.

nina6667

Ja sam zalijepila 3. flaster u utorak, kako ste mi i rekli, ali na drugo mjesto. Problem je u tome sto mi do danas nije prestalo krvarenje. Zašto? Šta da radim?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako i danas nije prestalo skinite flaster napravite pauzu i nakon nje naljepite novi ili kako smo pisali nastavite sa oralnim kontraceptivom.

nina6667

Znaci da od danas napravim pauzu 7 dana ili da u utorak stavim novim flaster? Trebam mozda koristiti dodatnu zastitu?

Natalija Beljo, dr. med.

Znači krvarenje se nije smirilo. Vi od danas pauzu 7 dana pa onda u pon.20.12.2010 stavite novi flaster. Kako je sad ciklus poremetio se molim da onda bar 7 dana koristite dodatnu zaštitu (kad stavite novi flaster).