Kontracepcija

Fluomizin i Mercilon

gibazzli

Postovani,

Pisem vam zbog moje i devojkine zabrinutosti. Prethodni put menstruacija joj je dosla u roku 7 dana medjutim dan kasnije u odnosu na svaki dosadasnji put (pije mercilon vec 6 meseci). Godinama vec vuce povecan sekret i ginekolog joj je rekao kako je to zbog preterane upotrebe dnevnih ulozaka (non stop ih nosi). Nakon toga prepisao joj je Fluomizin i rekao kako bakterije ne mogu preci na mene. U toku upotrebe fluomizina imali smo odnos, medjutim vrlo kratko je trajao, a ejakulacija je izvrsena van vagine. Juce ujutru, sto je recimo 80 casova nakon odnosa dobila je neko tackasto krvarenje, a da napomenem da je odmah nakon fluomizina nastavila sa nekim drugim vaginaletama jer fluomizin nije delovao tako da joj je to bio prvi dan uzimanja te vaginalete. Konsultovala se sa ginekologom i isti joj je rekao da je to najverovatnije normalna stvar u prvih godinu dana koriscenja kontraceptivnih pilula, to tackasto krvarenje, medjutim nikad do sada se nije desavalo. Brine nas da li je moguce da je zbog fluomizina prestalo dejstvo kontraceptivnih pilula i da nije kojim slucajem ostala trudna od preejakulata a da je to krvarenje ustvari implatacijsko...

Molim vas za brz odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije ostala trudna i djelovanje pilula nije umanjeno.

gibazzli

hvala vam na odgovoru... Nadam se da ce sve proci u redu...
Malo mi je cudno to sto je taj ginekolog odradio bris, ali na rezultatu nije pisalo nista osim 3b stepen...Pisalo je takodje da sumnja na eserihiju ali posle toliko godina koliko vuce taj pojacan sekret (belo pranje) logicno bi bilo da je bakterija dosla i do mokrace, gde je nema (uradjene analize)....Ginekolog je na pregledu video samo da je "jako upaljeno" i bolelo je prilikom pregleda....

Zanima me mozete li mi na osnovu svega izrecenog reci o cemu se radi, od cega bi to krvarenje moglo biti i da li je taj problem koji ima nesto strasno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate napraviti cervikalne briseve ako se radi o cervicitisu. Terapija prema nalazu briseva.

gibazzli

Hvala na odgovoru...
Malo sam dosadan, ali samo jos jedno pitanje...
Posto to traje evo vec cetvrti dan, danas je prestala da pije kontraceptivne pilule, zavrsila sa kutijom... Da li je moguce da je to krvarenje ustvari menstruacija koja je dosla van sedmodnevne pauze? Krvarenje je dosta oskudnije ali zbog trajanja ona misli da bi mogla biti....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da nije menstrualno krvarenje.