Kontracepcija

Hitna kontracepcija da ili ne

sandra1102

Molim vas za pomoc.
Jucer 6.7. Sam imala odnos. Zadnja mjesecnica je bila 26.6., ona prije nje 3.6. Pa prije 7.5. I prije nje 2.4. S tim da ne znam kakvi su mi ciklusi jer sam u ozujku zadnji put popila ohc nakon 5 godina i odlucila prestati i odonda samo panika. I onda svibnju i lipnju sam popila hitnu. I sad me opet muci popiti ili ne. Ovog puta je kondom pukao. Bas nemam srece. Pa sad s obzirom da sam prosla dva mjeseca popila hitnu zanima me popiti ju i sada ili ne!!! Ni ne znam jeli jucerasnjo dan bio plodan ili ne? Zanima me samo vase misljenje. Hvala. LP

Nataša Šemnički, dr. med.

sandra1102 ,

obzirom na ne redovit ciklus popijte hitnu kontracepciju do 3 dana od odnosa Escapelle a više od 3 dana Ellaone.

L.p.

Fridex01

Poštovana,

Trebao bi vaš hitan odgovor.
Imao sam spolni odnos bez zaštite 05.08. Nisam svršio u nju, pazio sam i na vrijeme izvadio. Nije se uzimala "tableta poslje" jer sam siguran da nisam. Trebala je dobiti mens. prošli tjedan ali nije. Sad mens. kasni cca 5 dana od normalnog ciklusa. Puno je stresa oko neželjene trudnoće. U gym ide i 3 puta tjedno. Nema nikakve simptome za trudnoću. Molim vašu stručnu pomoć što napraviti, ako test pokaže negativan... ima li kakve kontracepcije i poslje 3 tjedna? da li je kasno za tu "tabletu poslje"?
Zahvaljujem unaprijed na vašem odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nakon 3 tjedna ne postoji nikakva postkoitalna kontracepcija. Savjetujem neka uradi test na trudnoću.